Peltonen M23 Ranger Cub FJP306 cuțit pentru purtat la gât
Cod: FJP306Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțit pentru purtat la gât. Lamă din oțel carbon 80CrV2 cu lungimea de 6,7 cm, lungime totală 16,5 cm. Mâner maro din TPE. Teacă maro din Kydex.
Cuțite Peltonen
Juha-Pekka Peltonen, căpitan în armata finlandeză, care a participat la misiuni de menținere a păcii ale ONU, a creat primul său cuțit M95 Sissipuukko în 1995. Astăzi, cuțitele marca Peltonen sunt considerate printre cele mai bune cuțite de serviciu din lume. Se remarcă prin funcționalitate și rezistență excelente. Sunt proiectate astfel încât să poată fi folosite nu doar pentru tăiere, ci și, în caz de urgență, drept pârghie sau satâr, fără a se rupe. Sunt cuțite ideale pentru activități în natură.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite cu lamă fixă |
|---|---|
| EAN: | 6429810840202 |
| Tip de cuțit: | Cu lama fixă |
| Tip oțel: | Oțel carbon |
| Material lamă: | 80CrV2 |
| Material mâner: | Plastic |
| Culoare mâner: | Maro |
| Teacă: | Plastic |
| Lungime totală: | 16,5 cm |
| Lungimea lamei: | 6,7 cm |
| Lungimea mânerului: | 9,8 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 5,00 - 6,99 cm |
| Grosimea lamei: | 3,3 mm |
| Greutate: | 80 g |
| Duritatea lamei: | 59-62 HRC |
| Forma lamei: | Drop Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Satin |
| Tip tăiș: | Scandi |
| Țara de origine: | Finlanda |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Juha-Pekka Peltonen, căpitan în armata finlandeză, care a participat la misiuni de menținere a păcii ale ONU, a creat primul său cuțit M95 Sissipuukko în 1995. Astăzi, cuțitele marca Peltonen sunt considerate printre cele mai bune cuțite de serviciu din lume. Se remarcă prin funcționalitate și rezistență excelente. Sunt proiectate astfel încât să poată fi folosite nu doar pentru tăiere, ci și, în caz de urgență, drept pârghie sau satâr, fără a se rupe. Sunt cuțite ideale pentru activități în natură.
