Cuțit Glock Survival Knife FM 81 gri
Cod: 39180Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Un cuțit de teren, care face parte din echipamentul forțelor speciale din mai multe țări. Acest cuțit clasic a fost dezvoltat în 1975 în colaborare cu forțele speciale Jagdkommando din Austria. Este un cuțit simplu, foarte rezistent, fiabil și extrem de durabil de la producătorul austriac Glock®.
Lama, de lungime 16,5 cm, este fabricată din oțel carbon 1095, duritate 55 HRC, cu un finisaj negru. Lama are o formă clip point, o grosime de 5 mm și este echipată cu o lamă de ferăstrău pe partea din spate.
Mânerul este fabricat din polimer gri durabil. Apărătoarea distinctivă din metal previne alunecarea mâinii. Teacă din plastic fabricată din polimer durabil, poate fi prinsă pe curea fără a desface cureaua.
Cuțite Glock
Glock este un producător de renume mondial fondat în 1963 de Gaston Glock în orașul Deutsch-Wagram, Austria. Glock produce un singur model de cuțit în două versiuni, iar acest cuțit face parte din echipamentul de bază al multor unități din întreaga lume. Modelul Glock FM 78 a fost prezentat lumii în 1978.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite cu lamă fixă |
|---|---|
| EAN: | 2010000141762 |
| Tip de cuțit: | Cu lama fixă |
| Tip oțel: | Oțel carbon |
| Material lamă: | 1095 (C100, XC100) |
| Material mâner: | Plastic |
| Culoare mâner: | Gri |
| Teacă: | Plastic |
| Lungime totală: | 29 cm |
| Lungimea lamei: | 16,5 cm |
| Lungimea mânerului: | 12,5 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 15,00 - 19,99 cm |
| Grosimea lamei: | 5 mm |
| Greutate totală: | 246 g |
| Greutatea lamei: | 202 g |
| Greutatea tecii: | 44 g |
| Duritatea lamei: | 55 HRC |
| Forma lamei: | Clip Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Black |
| Țara de origine: | Austria |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Glock este un producător de renume mondial fondat în 1963 de Gaston Glock în orașul Deutsch-Wagram, Austria. Glock produce un singur model de cuțit în două versiuni, iar acest cuțit face parte din echipamentul de bază al multor unități din întreaga lume. Modelul Glock FM 78 a fost prezentat lumii în 1978.
