Cuțit Ontario RAT 5 Black, Nylon Sheath
Cod: 8667Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ontario RAT 5 a fost creat în urma unei colaborări între Ontario Knife Company și Randall's Adventure & Training. RAT 5 este un cuțit pentru activități în aer liber excelent, testat în timp, care poate face față tuturor activităților în aer liber. Lama din oțel carbon 1075 are un finisaj al lamei acoperit cu pulbere neagră și un tăiș tip flat grind. Lungimea lamei de12,7 cm și forma drop point, împreună cu construcția full tang, îl fac un cuțit universal excelent pentru activitățile în aer liber. Mânerul din micarta de culoare verde măsliniu are o formă ergonomică și se prinde bine în mână, are o gaură pentru șnur. Cuțitul vine cu o teacă nailon compatibilă cu sistemul MOLLE.
Cuțite Ontario
Ontario Knife Company a fost fondată în 1889 și are o tradiție îndelungată în domeniul fabricării cuțitelor. Pe lângă cuțitele outdoor, compania produce și macete, cuțite tactice sau echipamente pentru salvatori. Echipamentele lor sunt de înaltă calitate, fiabile și potrivite pentru utilizarea zilnică. Printre cele mai cunoscute produse ale companiei Ontario se numără cuțitele din seria RAT.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite cu lamă fixă |
|---|---|
| EAN: | 071721086673 |
| Tip de cuțit: | Cu lama fixă |
| Tip oțel: | Oțel carbon |
| Material lamă: | 1075 (C75, XC75) |
| Material mâner: | Micarta |
| Culoare mâner: | Maro |
| Teacă: | Nailon |
| Lungime totală: | 26,5 cm |
| Lungimea lamei: | 12,7 cm |
| Lungimea mânerului: | 13,8 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 12,00 - 14,99 cm |
| Grosimea lamei: | 4,78 mm |
| Duritatea lamei: | 57 - 59 HRC |
| Forma lamei: | Drop Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Powder Coat |
| Tip tăiș: | Flat |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Ontario Knife Company a fost fondată în 1889 și are o tradiție îndelungată în domeniul fabricării cuțitelor. Pe lângă cuțitele outdoor, compania produce și macete, cuțite tactice sau echipamente pentru salvatori. Echipamentele lor sunt de înaltă calitate, fiabile și potrivite pentru utilizarea zilnică. Printre cele mai cunoscute produse ale companiei Ontario se numără cuțitele din seria RAT.
