Cuțit Smith & Wesson Fixed Special Ops Tanto Plain SW7
Cod: SW7Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțitul SW7 cu lamă fixă din oțel 9Cr17 cu conținut ridicat de carbon, este un cuțit tactic confortabil, care are și un mâner ergonomic cauciucat, cu caneluri pentru degete și o gardă confortabilă. Lama din oțel 9Cr17 este acoperită cu titan. Lungimea lamei acestui cuțit este de 13,2 cm, iar lungimea totală este de 26,9 cm. Teaca inclusă este fabricată din termoplastic și se poate agăța la curea.
Cuțite Smith & Wesson
Smith & Wesson este un renumit producător american cu o lungă tradiție în producția de echipamente de calitate. A fost fondat în 1852 de către Horace Smith și Daniel Baird Wesson. De-a lungul timpului, au adăugat în portofoliul lor și echipamente tactice, cum ar fi topoare, cuțite, lanterne și bastoane.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite cu lamă fixă |
|---|---|
| EAN: | 028634706075 |
| Tip de cuțit: | Cu lama fixă |
| Tip oțel: | Oțel carbon |
| Material lamă: | 9Cr17 |
| Material mâner: | Plastic |
| Culoare mâner: | Negru |
| Teacă: | Plastic |
| Lungime totală: | 26,9 cm |
| Lungimea lamei: | 13,2 cm |
| Lungimea mânerului: | 13,7 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 12,00 - 14,99 cm |
| Grosimea lamei: | 2,8 mm |
| Greutate: | 232 g |
| Forma lamei: | Tanto |
| Finisajul suprafeței lamei: | Gray |
| Tip tăiș: | Flat |
| Țara de origine: | China |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Smith & Wesson este un renumit producător american cu o lungă tradiție în producția de echipamente de calitate. A fost fondat în 1852 de către Horace Smith și Daniel Baird Wesson. De-a lungul timpului, au adăugat în portofoliul lor și echipamente tactice, cum ar fi topoare, cuțite, lanterne și bastoane.
