Extrema Ratio Venatus F N690 Wood Satin cuțit de vânătoare
Cod: 04.1000.0089/SAT/WDProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțit pentru pădure și natură din oțel Böhler N690. Lungimea lamei 11,9 cm, lungime totală 24,8 cm. Mâner din lemn de nuc. Teacă din piele.
Cuțite Extrema Ratio
Extrema Ratio este specializată în producția de cuțite profesionale destinate forțelor speciale și serviciilor de salvare. Oferta noastră include cuțite tactice și de salvare de bună calitate, precum și o gamă largă de cuțite solide, ideale pentru condiții dificile. Oțelul utilizat de Extrema Ratio pentru fabricarea lamelor sale se caracterizează printr-un echilibru perfect între duritate, durabilitate și ascuțime de lungă durată.
Compania este certificată ISO 9001 are codul NATO (N/CAGE): AT200. Extrema Ratio este, de asemenea, distribuitor de cuțite tactice pentru forțele italiene și franceze, precum și pentru cele mai bune unități italiene și forțele de securitate publică. Datorită contactului strâns cu forțele italiene și, ulterior, și cu cele internaționale, compania a acumulat o bogată experiență, necesară pentru dezvoltarea de noi instrumente profesionale.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite cu lamă fixă |
|---|---|
| Tip de cuțit: | Cu lama fixă |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | N690 |
| Material mâner: | Lemn |
| Culoare mâner: | Lemn |
| Teacă: | Piele |
| Lungime totală: | 24,8 cm |
| Lungimea lamei: | 11,9 cm |
| Lungimea mânerului: | 12,9 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 10,00 - 11,99 cm |
| Grosimea lamei: | 3,8 mm |
| Greutate: | 185 g |
| Duritatea lamei: | 58-60 HRC |
| Forma lamei: | Spear Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Satin |
| Tip tăiș: | Flat |
| Țara de origine: | Italia |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Extrema Ratio este specializată în producția de cuțite profesionale destinate forțelor speciale și serviciilor de salvare. Oferta noastră include cuțite tactice și de salvare de bună calitate, precum și o gamă largă de cuțite solide, ideale pentru condiții dificile. Oțelul utilizat de Extrema Ratio pentru fabricarea lamelor sale se caracterizează printr-un echilibru perfect între duritate, durabilitate și ascuțime de lungă durată.
Compania este certificată ISO 9001 are codul NATO (N/CAGE): AT200. Extrema Ratio este, de asemenea, distribuitor de cuțite tactice pentru forțele italiene și franceze, precum și pentru cele mai bune unități italiene și forțele de securitate publică. Datorită contactului strâns cu forțele italiene și, ulterior, și cu cele internaționale, compania a acumulat o bogată experiență, necesară pentru dezvoltarea de noi instrumente profesionale.
