Helle Gaupe H3LS cuțit de vânătoare
Cod: HELLE0452Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Helle Gaupe H3LS este un cuțit de vânătoare de dimensiuni medii, potrivit și pentru utilizarea obișnuită în pădure precum și pentru sarcinile de zi cu zi. În limba norvegiană, gaupe înseamnă linx, animal pe care acest cuțit îl amintește puțin prin frumusețea și performanța sa. Lama cu grosimea de 3,1 mm din oțel inoxidabil laminat în trei straturi (H3LS) are lungimea de 10,7 cm și un tăiș scandi.
Mânerul din lemn de mesteacăn creaț are o formă scandinavă clasică, cu o mică protecție pentru degete.
Pachetul include o teacă din piele naturală de bună calitate, cu posibilitatea de a fi agățată de curea și cu un detaliu elegant sub forma unei amprente de linx.
Cuțite Helle
Helle este un producător tradițional de cuțite scandinave din Norvegia. Fabrica Helle se află în satul Holmedal, pe coasta vestică a Norvegiei. Cuțitele Helle sunt realizate de o companie de familie cu o imensă tradiție și măiestrie artizanală. Motto-ul firmei este: „Conexiunea cu natura este prezentă în tot ceea ce facem!” Scopul Helle este de a produce cuțite de înaltă calitate inspirate de natură. La Helle, se știe că lumea se schimbă constant și că oamenii vor avea întotdeauna dorința de a vrea mai mult. Helle consideră că această dorintă nu trebuie să vină în detrimentul lumii naturale. Cuțitul Helle este realizat din materiale naturale - lemn, oțel, piele - a căror calitate și durabilitate au fost testate de secole de utilizare. Pentru fabricarea cuțitelor, Helle folosește oțel inoxidabil sau oțel laminat special în două variante (inoxidabil și carbon). Calitatea ridicată a oțelului laminat și ascuțirea excelentă din fabricație au dus la popularitatea cuțitelor Helle în întreaga lume.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite cu lamă fixă |
|---|---|
| EAN: | 7023890060452 |
| Tip de cuțit: | Cu lama fixă |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | H3LSS |
| Material mâner: | Lemn |
| Culoare mâner: | Lemn |
| Teacă: | Piele |
| Lungime totală: | 22 cm |
| Lungimea lamei: | 10,7 cm |
| Lungimea mânerului: | 11,5 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 10,00 - 11,99 cm |
| Grosimea lamei: | 3,1 mm |
| Greutate: | 177 g |
| Forma lamei: | Drop Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Polished |
| Tip tăiș: | Scandi |
| Țara de origine: | Norvegia |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Helle este un producător tradițional de cuțite scandinave din Norvegia. Fabrica Helle se află în satul Holmedal, pe coasta vestică a Norvegiei. Cuțitele Helle sunt realizate de o companie de familie cu o imensă tradiție și măiestrie artizanală. Motto-ul firmei este: „Conexiunea cu natura este prezentă în tot ceea ce facem!” Scopul Helle este de a produce cuțite de înaltă calitate inspirate de natură. La Helle, se știe că lumea se schimbă constant și că oamenii vor avea întotdeauna dorința de a vrea mai mult. Helle consideră că această dorintă nu trebuie să vină în detrimentul lumii naturale. Cuțitul Helle este realizat din materiale naturale - lemn, oțel, piele - a căror calitate și durabilitate au fost testate de secole de utilizare. Pentru fabricarea cuțitelor, Helle folosește oțel inoxidabil sau oțel laminat special în două variante (inoxidabil și carbon). Calitatea ridicată a oțelului laminat și ascuțirea excelentă din fabricație au dus la popularitatea cuțitelor Helle în întreaga lume.
