Muela Wildboar-16A cuțit de vânătoare mâner din corn de cerb
Cod: WILDBOAR-16AProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțitul de vânătoare Muela Wildboar-16A cu mâner din corn de cerb are o lamă lungă și robustă, de 16 cm lungime, din oțel inoxidabil X50CrMoV15. Mânerul din corn de cerb, cu un model de mistreț, oferă cuțitului un aspect estetic. Pachetul include o teacă din piele de culoare maro, cu cataramă și posibilitatea de a fi agățat de centură.
Cuțitul este livrat într-o cutie elegantă pentru cadou, care amintește de perii de mistreț. Un cadou ideal pentru un vânător sau un colecționar.
Cuțite Muela
Muela se numără printre producători spanioli de top de cuțite, iar produsele sale sunt vândute în peste 100 de țări din întreaga lume. Producătorul se concentrează în principal pe cuțite de vânătoare de calitate; cu toate că au un design elaborat și folosesc oțel de bună calitate, cuțitele sunt accesibile ca preț. Cuțitele Muela sunt fabricate de câteva generații, iar această tradiție își are începuturile în anul 1952. În fabricarea lamelor, compania Muela utilizează diferite tipuri de oțel, în majoritatea cazurilor oțel inoxidabil molibden-vanadiu MOVA 440 cu o duritate de 58-60 HRC, care corespunde calitativ oțelului 440C sau Sandvik 14C28N. Mânerele cuțitelor Muela sunt ornate cu materiale de calitate, cum ar fi cornul de cerb, micarta și diverse tipuri de lemn exotic.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite cu lamă fixă |
|---|---|
| EAN: | 8436013884849 |
| Tip de cuțit: | Cu lama fixă |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | X50CrMoV15 (1.4116) |
| Material mâner: | Corn |
| Culoare mâner: | Maro |
| Teacă: | Piele |
| Lungime totală: | 29 cm |
| Lungimea lamei: | 16 cm |
| Lungimea mânerului: | 13 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 15,00 - 19,99 cm |
| Greutate: | 240 g |
| Duritatea lamei: | 56-58 HRC |
| Forma lamei: | Bowie |
| Finisajul suprafeței lamei: | Satin |
| Tip tăiș: | Hollow |
| Țara de origine: | Spania |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Muela se numără printre producători spanioli de top de cuțite, iar produsele sale sunt vândute în peste 100 de țări din întreaga lume. Producătorul se concentrează în principal pe cuțite de vânătoare de calitate; cu toate că au un design elaborat și folosesc oțel de bună calitate, cuțitele sunt accesibile ca preț. Cuțitele Muela sunt fabricate de câteva generații, iar această tradiție își are începuturile în anul 1952. În fabricarea lamelor, compania Muela utilizează diferite tipuri de oțel, în majoritatea cazurilor oțel inoxidabil molibden-vanadiu MOVA440 cu o duritate de 58-60 HRC, care corespunde calitativ oțelului 440C sau Sandvik 14C28N. Mânerele cuțitelor Muela sunt ornate cu materiale de calitate, cum ar fi cornul de cerb, micarta și diverse tipuri de lemn exotic.
