Victorinox Swiss Classic cuțit bucătărie pentru legume, 8 cm – lamă zimțată, portocaliu 6.7639.C1
Cod: VX6.7639.C1Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțitul elvețian Victorinox pentru tăiat legume și fructe (paring) are un mâner ergonomic din polipropilenă de culoare portocalie, foarte solid și rezistent. Lamă zimțată din oțel inoxidabil de calitate, cu lungimea de 8 cm. Cuțitul se remarcă prin ascuțimea sa de lungă durată.
Utilizare: Cuțit mic de bucătărie destinat în special pentru prepararea legumelor sau a fructelor.
Întreținere: Cuțitul poate fi spălat în mașina de spălat vase, însă, pentru a prelungi durata de viață a tăișului, recomandăm spălarea manuală cu detergent în apă călduță.
Țara de origine: Elveţia. Toate cuțitele Victorinox sunt fabricate integral în Elveţia.
Cuțite Victorinox
Istoria companiei Victorinox a început în 1884 în Elveția. De-a lungul timpului, cuțitele Victorinox au devenit celebre la nivel mondial datorită calității și funcționalității lor ridicate. Cuțitul elvețian (Swiss Army Knife) este sinonimul calității și se numără printre cele mai vândute tipuri de cuțite din lume. Victorinox produce cuțite elvețiene în mai multe dimensiuni, cele mai populare fiind de 58 mm, 84 mm, 91 mm, 111 mm și 130 mm. Cuțitele elvețiene Victorinox sunt fabricate din oțel inoxidabil călit la o duritate de 56 HRC. Fierăstraiele pentru lemn, foarfecele și pilele pentru unghii au o duritate de 53 HRC, șurubelnițele, deschizătoarele de conserve și cleștele 52 HRC, iar tirbușonul 49 HRC.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite legume |
|---|---|
| EAN: | 7613329191170 |
| Tip de cuțit pentru bucătărie: | Cuțit legume |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | Oțel inoxidabil |
| Material mâner: | Plastic |
| Culoare mâner: | Portocaliu |
| Lungime totală: | 18,9 cm |
| Lungimea lamei: | 8 cm |
| Lungimea mânerului: | 10,9 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 8,00 - 8,99 cm |
| Greutate: | 20 g |
| Țara de origine: | Elveţia |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Istoria companiei Victorinox a început în 1884 în Elveția. De-a lungul timpului, cuțitele Victorinox au devenit celebre la nivel mondial datorită calității și funcționalității lor ridicate. Cuțitul elvețian (Swiss Army Knife) este sinonimul calității și se numără printre cele mai vândute tipuri de cuțite din lume. Victorinox produce cuțite elvețiene în mai multe dimensiuni, cele mai populare fiind de 58 mm, 84 mm, 91 mm, 111 mm și 130 mm. Cuțitele elvețiene Victorinox sunt fabricate din oțel inoxidabil călit la o duritate de 56 HRC. Fierăstraiele pentru lemn, foarfecele și pilele pentru unghii au o duritate de 53 HRC, șurubelnițele, deschizătoarele de conserve și cleștele 52 HRC, iar tirbușonul 49 HRC.
