Civivi Elementum Nebula C24063B-1 - ediție limitată
Cod: C24063B-1Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ediție specială cu ocazia celei de-a 12-a aniversări de la fabricarea primului cuțit sub marca We Knife, compania-mamă a mărcii Civivi. La nivel mondial sunt disponibile doar 2014 de exemplare ale cuțitului Civivi Elementum C24063B-1. Fiecare cuțit are un număr de serie unic și un certificat semnat.
Cuțitul de buzunar Civivi Elementum Nebula are o lamă de 7,5 cm lungime din oțel inoxidabil CPM S35VN și un finisaj negru stonewash. Atinge o duritate de 58 – 60 HRC. Oțelul CPM S35VN este un oțel inoxidabil premium fabricat prin metoda metalurgiei pulberilor de către producătorul american Crucible Industries. Oțelul se caracterizează printr-un conținut ridicat de carbon (1,4 %), vanadiu (3 %) și molibden (2 %). O particularitate a acestui oțel este adăugarea de niobiu (0,5 %), care sporește și mai mult rezistența lamei și previne ruperea tăișului.
Cuțitul este excepțional din punct de vedere vizual, datorită mânerului său. Fibra de carbon are un finisaj cu modelul „Nebula”, care amintește fidel de o nebuloasă stelară. Fiecare cuțit are un model unic.
Lama este montată pe rulmenți ceramici. Deschidere cu ajutorul unui buton pentru degetul mare (thumb stud). Blocare a lamei crossbar lock. Clemă de buzunar reversibilă, negră, din titan.
Cuțite Civivi
Civivi este o marcă de cuțite care face parte din portofoliul producătorului chinez WE Knife. Cuțitele Civivi sunt unelte foarte bune, destinate utilizării zilnice. Clienții apreciază cuțitele Civivi pentru raportul excelent între preț și calitate. Folosirea materialelor de calitate pentru mânere (fibra de carbon, micarta, lemn, G10, FRN) și oțeluri precum CPM S35VN, 154CM, Nitro-V, N690, 14C28N, VG-10, D2, 10Cr15CoMoV, 9Cr18MoV sau a oțelului damasc asigură cuțitelor o valoare și o performanță ridicată, fără nici un compromis.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pliabile |
|---|---|
| EAN: | 724065717726 |
| Tip de cuțit: | Pliabil |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | CPM S35VN |
| Material mâner: | Fibră de carbon |
| Culoare mâner: | Negru |
| Tip de blocare a lamei: | Bar Lock (Axis) |
| Teacă: | fără teacă |
| Lungime totală: | 17,8 cm |
| Lungimea lamei: | 7,5 cm |
| Lungimea mânerului: | 10,3 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 7,00 - 7,99 cm |
| Grosimea lamei: | 3 mm |
| Greutate: | 82,1 g |
| Duritatea lamei: | 58-60 HRC |
| Forma lamei: | Drop Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Stonewash - black |
| Tip tăiș: | Hollow |
| Tip deschidere: | Thumb Stud |
| Țara de origine: | China |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Civivi este o marcă de cuțite care face parte din portofoliul producătorului chinez WE Knife. Cuțitele Civivi sunt unelte foarte bune, destinate utilizării zilnice. Clienții apreciază cuțitele Civivi pentru raportul excelent între preț și calitate. Folosirea materialelor de calitate pentru mânere (fibra de carbon, micarta, lemn, G10, FRN) și oțeluri precum CPM S35VN, 154CM, Nitro-V, N690, 14C28N, VG-10, D2, 10Cr15CoMoV, 9Cr18MoV sau a oțelului damasc asigură cuțitelor o valoare și o performanță ridicată, fără nici un compromis.
