Cuțit Böker Plus IcePick Dagger
Cod: 01BO199Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cu designul său drept și simetric, cuțitul elegant pentru bărbați Böker Plus amintește de un siletto tradițional. Lama de lungime 8,2 cm este fabricată din oțel VG-10 japonez are formă unui dagger, cu finisaj mat. Se deschide cu un buton. Inserțiile și spacerele sunt din fibră de carbon. Șuruburile și discul detașabil din titan pentru deschiderea cu degetul mare sunt anodizate în albastrul gheții, potrivindu-se astfel perfect cu culoarea clemei și a bilei din titan. Blocare tip liner lock. Clemă din oțel inoxidabil pentru agățarea cuțitului. Teacă din nailon de calitate pentru depozitare.
Cuțite Böker

Producătorul german Böker, cu sediul în Solingen, nu este doar un producător de cuțite, ci și un distribuitor al altor mărci. Cuțitele Böker se bazează pe propriile concepte, dar utilizează și designuri ale unor cunoscuți meșteșugari de cuțite din întreaga lume. Marca oferă un portofoliu larg de cuțite fixe și pliabile. Propriile cuțite sunt lansate pe piață sub mărcile Böker, Boker Plus sau Magnum.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pliabile |
|---|---|
| EAN: | 4045011233555 |
| Tip de cuțit: | Pliabil |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | VG-10 |
| Material mâner: | Metal |
| Culoare mâner: | Negru |
| Tip de blocare a lamei: | Liner Lock |
| Lungime totală: | 18,2 cm |
| Lungimea lamei: | 8,2 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 8,00 - 8,99 cm |
| Grosimea lamei: | 3,4 mm |
| Greutatea lamei: | 58 g |
| Forma lamei: | Dagger |
| Finisajul suprafeței lamei: | Satin |
| Tip tăiș: | Flat |
| Tip deschidere: | Thumb Disk |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!

Producătorul german Böker, cu sediul în Solingen, nu este doar un producător de cuțite, ci și un distribuitor al altor mărci. Cuțitele Böker se bazează pe propriile concepte, dar utilizează și designuri ale unor cunoscuți meșteșugari de cuțite din întreaga lume. Marca oferă un portofoliu larg de cuțite fixe și pliabile. Propriile cuțite sunt lansate pe piață sub mărcile Böker, Boker Plus sau Magnum.
