We Knife Dracarys Bronze & Black Titanium WE25061B-4 - ediție limitată
Cod: WE25061B-4Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ediție specială cu ocazia celei de-a 12-a aniversări de la fabricarea primului cuțit sub marca We Knife. La nivel mondial sunt disponibile doar 199 de exemplare ale cuțitului We Knife Dracarys WE25061B-4. Fiecare cuțit are un număr de serie unic și un certificat semnat.
Cuțitul de buzunar Civivi Dracarys are o lamă neagră de 9,1 cm lungime din oțel inoxidabil premium M390 și finisaj stonewash. Atinge o duritate de 58 – 60 HRC.
Cuțitul este unic din punct de vedere vizual, datorită mânerului său. Titanul 6AL4V are un finisaj cu model de solzi de dragon negru-bronz. Lama este montată pe rulmenți ceramici. Se deschide cu ajutorul unui buton pentru degetul mare (thumb stud) sau al unui flipper. Blocare a lamei Frame Lock. Clemă de buzunar pentru dreptaci din titan cu finisaj bronz-negru.
Cuțite We Knife
Firma We Knife a fost fondată în anul 2000 pentru a furniza produse OEM unor nume importante din industria cuțitelor. De atunci, compania a devenit unul dintre principalii producători chinezi de cuțite și unelte de bună calitate. Fiecare cuțit este fabricat din materiale premium folosind o tehnologie de fabricație de ultimă generație. Cuțitele We Knife au câștigat numeroase premii la expozițiile internaționale de cuțite din întreaga lume.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pliabile |
|---|---|
| EAN: | 724065717702 |
| Tip de cuțit: | Pliabil |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | M390 |
| Material mâner: | Metal |
| Culoare mâner: | Bronze/Brass |
| Tip de blocare a lamei: | Frame Lock |
| Teacă: | fără teacă |
| Lungime totală: | 20,7 cm |
| Lungimea lamei: | 9,1 cm |
| Lungimea mânerului: | 11,6 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 9,00 - 9,99 cm |
| Grosimea lamei: | 3,2 mm |
| Greutate: | 103,8 g |
| Duritatea lamei: | 58-60 HRC |
| Forma lamei: | Clip Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Black |
| Tip tăiș: | Flat |
| Țara de origine: | China |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Firma We Knife a fost fondată în anul 2000 pentru a furniza produse OEM unor nume importante din industria cuțitelor. De atunci, compania a devenit unul dintre principalii producători chinezi de cuțite și unelte de bună calitate. Fiecare cuțit este fabricat din materiale premium folosind o tehnologie de fabricație de ultimă generație. Cuțitele We Knife au câștigat numeroase premii la expozițiile internaționale de cuțite din întreaga lume.
