We Knife Dracarys Flamed Titanium WE25061B-3 - ediție limitată
Cod: WE25061B-3Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ediție specială cu ocazia celei de-a 12-a aniversări de la fabricarea primului cuțit sub marca We Knife. La nivel mondial sunt disponibile doar 199 de exemplare ale cuțitului We Knife Dracarys WE25061B-3. Fiecare cuțit are un număr de serie unic și un certificat semnat.
Cuțitul de buzunar Civivi Dracarys are o lamă de 9,1 cm lungime din oțel inoxidabil premium M390 și finisaj satinat. Atinge o duritate de 59 – 61 HRC.
Cuțitul este unic din punct de vedere vizual, datorită mânerului său. Titanul 6AL4V are un finisaj cu model de solzi de dragon colorați. Lama este montată pe rulmenți ceramici. Se deschide cu ajutorul unui buton pentru degetul mare (thumb stud) sau al unui flipper. Blocare a lamei Frame Lock. Clemă de buzunar pentru dreptaci din titan cu finisaj colorat.
Cuțite We Knife
Firma We Knife a fost fondată în anul 2000 pentru a furniza produse OEM unor nume importante din industria cuțitelor. De atunci, compania a devenit unul dintre principalii producători chinezi de cuțite și unelte de bună calitate. Fiecare cuțit este fabricat din materiale premium folosind o tehnologie de fabricație de ultimă generație. Cuțitele We Knife au câștigat numeroase premii la expozițiile internaționale de cuțite din întreaga lume.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pliabile |
|---|---|
| EAN: | 724065717696 |
| Tip de cuțit: | Pliabil |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | M390 |
| Material mâner: | Metal |
| Culoare mâner: | Albastru, Mov |
| Tip de blocare a lamei: | Frame Lock |
| Teacă: | fără teacă |
| Lungime totală: | 20,7 cm |
| Lungimea lamei: | 9,1 cm |
| Lungimea mânerului: | 11,6 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 9,00 - 9,99 cm |
| Grosimea lamei: | 3,2 mm |
| Greutate: | 103,8 g |
| Duritatea lamei: | 59-61 HRC |
| Forma lamei: | Clip Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Satin |
| Tip tăiș: | Flat |
| Țara de origine: | China |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Firma We Knife a fost fondată în anul 2000 pentru a furniza produse OEM unor nume importante din industria cuțitelor. De atunci, compania a devenit unul dintre principalii producători chinezi de cuțite și unelte de bună calitate. Fiecare cuțit este fabricat din materiale premium folosind o tehnologie de fabricație de ultimă generație. Cuțitele We Knife au câștigat numeroase premii la expozițiile internaționale de cuțite din întreaga lume.
