Cuțit Ganzo Survival G8012V2-GY Gray
Cod: G8012V2-GYProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțitul pentru supraviețuire Ganzo Survival G8012V2-GY Gray vă oferă o serie de caracteristici utile pentru supraviețuirea în teren. Lama versatilă, de lungime 11,3 cm, cu formă drop point, asigură o prelucrare confortabilă a lemnului și o preparare rapidă a alimentelor. Lama este fabricată din oțel inoxidabil 8Cr13, care are o bună rezistența la coroziune. Mânerul ergonomic din plastic, în culori contrastante, vă oferă un confort binemeritat în timpul lucrului și facilitează găsirea cuțitului. Mânerul texturat gri asigură o manevrare sigură.
Cuțite include următoarele caracteristici:
- tăietor de curele - vă permite să tăiați curele în caz de accident,
- piatră de ascuțit miniaturală - vă ajută să ascuțiți rapid cuțitul în orice situație,
- kit pentru aprinderea focului - vă permite să aprindeți un foc de urgență.
Cuțite este livrat cu o teacă de protecție din polimer.
Ganzo
Ganzo este un producător modern chinez de cuțite și aparate de ascuțit cuțite, cu o tradiție de aproximativ 20 de ani. Cuțitele Ganzo oferă un raport aproape incomparabil între calitate și preț. Calitatea execuției și a materialelor utilizate de această marcă chineză este la un nivel înalt.
Pe lângă cuțite, în portofoliul acestui producător găsiți și aparate de ascuțit cuțite și unelte multifuncționale (multi-tool).
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite |
|---|---|
| EAN: | 6972591190351 |
| Tip de cuțit: | Cu lama fixă |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | 8Cr13MoV |
| Material mâner: | Plastic |
| Culoare mâner: | Gri |
| Teacă: | Plastic |
| Lungime totală: | 24,3 cm |
| Lungimea lamei: | 11,3 cm |
| Lungimea mânerului: | 13 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 10,00 - 11,99 cm |
| Grosimea lamei: | 5 mm |
| Greutate: | 349 g |
| Duritatea lamei: | 58 HRC |
| Forma lamei: | Drop Point |
| Finisajul suprafeței lamei: | Black |
| Tip tăiș: | Flat |
| Țara de origine: | China |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Lăsați un rating
Listă recenzii
Ganzo este un producător modern chinez de cuțite și aparate de ascuțit cuțite, cu o tradiție de aproximativ 20 de ani. Cuțitele Ganzo oferă un raport aproape incomparabil între calitate și preț. Calitatea execuției și a materialelor utilizate de această marcă chineză este la un nivel înalt.
Pe lângă cuțite, în portofoliul acestui producător găsiți și aparate de ascuțit cuțite și unelte multifuncționale (multi-tool).
