KAI Tim Mälzer Kamagata Utility cuțit bucătărie 15 cm TMK-0701
Cod: TMK-0701Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cuțit japonez universal din oțel inoxidabil X50CrMoV15 (1.4116). Lungimea lamei: 15 cm, lungime totală: 26 cm. Mâner din plastic.
Cuțite japoneze KAI
Compania KAI se concentrează pe vânzarea cuțitelor japoneze de bucătărie, dar oferă și o gamă variată de produse, cum ar fi suporturi pentru cuțite, suporturi pentru tăiere și dispozitive de ascuțire. Compania a fost fondată în 1908 în orașul Seki, cunoscut pentru fabricarea sabiilor samurailor, cuțitelor de înaltă calitate și a lamelor. Marca KAI îmbină tehnicile tradiționale japoneze cu metodele artizanale și inovațiile contemporane.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite japoneze |
|---|---|
| EAN: | 4901601001891 |
| Tip de cuțit pentru bucătărie: | Cuțit universale |
| Tip oțel: | Oțel inoxidabil |
| Material lamă: | X50CrMoV15 (1.4116) |
| Material mâner: | Plastic |
| Culoare mâner: | Negru |
| Lungime totală: | 26 cm |
| Lungimea lamei: | 15 cm |
| Lungimea mânerului: | 11 cm |
| Lungimea lamei (de la - până la): | 15,00 - 19,99 cm |
| Greutate: | 102 g |
| Duritatea lamei: | 55-57 HRC |
| Finisajul suprafeței lamei: | Satin |
| Tip tăiș: | Flat |
| Țara de origine: | Japonia |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Compania KAI se concentrează pe vânzarea cuțitelor japoneze de bucătărie, dar oferă și o gamă variată de produse, cum ar fi suporturi pentru cuțite, suporturi pentru tăiere și dispozitive de ascuțire. Compania a fost fondată în 1908 în orașul Seki, cunoscut pentru fabricarea sabiilor samurailor, cuțitelor de înaltă calitate și a lamelor. Marca KAI îmbină tehnicile tradiționale japoneze cu metodele artizanale și inovațiile contemporane.
